is yeri hekimligi

İş Yeri Hekimliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

İş Yeri Hekimliği nedir ve iş yerinde olmaları neden gereklidir. Bu konu hakkında sizlere bilgi vermek için aşağıdaki yazıyı hazırladık. Daha fazla sor ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başlıklar

İş Yeri Hekimliği Hakkında

İş Yeri Hekimliği, işle ilgili yaralanmaların ve hastalıkların tedavisine odaklanır. İşyeri hekimliği konusunda eğitimli doktorlar, işle ilgili yaralanmaları çoğu birinci basamak hekiminden çok daha etkili bir şekilde teşhis eder ve tedavi eder. . İş tıbbı doktorları, işletmeleri ve çalışanları işte güvenli ve sağlıklı tutmak için genellikle doğrudan işverenlerle çalışır.

 

İş Yeri Hekimliği Hizmetimizden Nasıl Faydalanabilirsiniz?

İş Yeri Hekimliği konusunda Füzyon Osgb yetkinliği ve tecrübesiyle İş Yeri Hekimliği uzmanları, hastalık, yaralanma veya kalıcı bozulmayı önlemek için çalışmanın sağlık üzerindeki ve sağlığın çalışma üzerindeki etkisine odaklanır. Amaçları, çalışan her bireyin iş gücünün güvenli, sağlıklı ve üretken bir üyesi olmasına yardımcı olmaktır. İş tıbbı doktorları, yaralanma veya hastalık meydana geldiğinde bir çalışana tedavi sağlayabilir ve işverenlerin işyerini bireylerin değişen ihtiyaçlarına göre uyarlamalarına yardımcı olabilir.

İş Yeri Hekimliği

Füzyon Osgb  İş Yeri Hekimliği uzmanları, işyerindeki fiziksel, kimyasal, biyolojik ve psikososyal tehlikeler ve bunların nasıl değerlendirilip güvenli bir şekilde yönetilebileceği konusunda uzmandır. İstihdamı etkileyen yasa ve yönetmeliklerin bilinmesi, doktorlarımızın çalışanların işe dönüşlerinde yardımcı olmaları nedeniyle de dikkate alınmaktadır.

 

İş Yeri Hekimliği    Hizmetleri ve İşverenlerle Yakın İşbirliği.

İşle ilgili yaralanma veya hastalık tedavisi ve yönetimi

Kapsamlı Mesleki İyileşme ve Bakım

Grip (Grip) aşı klinikleri

Toksikoloji değerlendirmeleri

Görev sınavlarına uygunluk

mesleki psikiyatri

COVID aktivite rehabilitasyonu

sağlık,

güvenlik ve

işçilerin performansı.

İş sağlığı uzmanları, işle ilgili yaralanmaları ve hastalıkları olan işçilere tıbbi bakım sağlar. Ayrıca daha güvenli işyerleri oluşturmak için işletmeler, çalışanlar, düzenleyiciler, sigortacılar, halk sağlığı ve diğer iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarıyla birlikte çalışırlar.

 

  FAYDALARI

 İş Yeri Hekimliği

 

Bir İş Sağlığı Programı Şirketinizin Kârına Nasıl Yardımcı Olabilir?

Sağlıklı çalışanlar daha üretken! Çalışanlarınızın daha sağlıklı olmasına yardımcı olmak için aşağıdakileri içeren bir koruyucu sağlık programı geliştirmelisiniz:

 

Sağlık Riski Değerlendirmeleri

Beslenme Koçluğu

Fitness Programları

Kilo Verme Koçluğu

Sağlık Koçluğu

sınıflar

atölyeler

İşle ilgili yaralanmalar da çok pahalı olabilir. Tıbbi bakım ve sigorta maliyetleri gibi ölçülmesi kolay olan yaralanmaların doğrudan maliyetleri, işyerinde aksama, yeniden eğitim, üretkenlik kaybı ve benzerleriyle ilişkili dolaylı maliyetlerle karşılaştırıldığında küçüktür.

 

Çalışanlarınızı En Kısa Sürede İşe Döndür

Yaralanmalar meydana geldiğinde, yaralanan işçiyi mümkün olan en kısa sürede sağlık ve üretkenlik durumuna geri döndürmek için iyi yönetilmeleri gerekir. Nitelikli bir mesleki tıp uzmanı, yaralı işçinin işlevsel yeteneklerini yeniden kazanmasına ve işe dönmesine yardımcı olmak için işçi, işveren, işçi tazminat sigortacısı ve tıbbi sistemle birlikte çalışacaktır.

 İş Yeri Hekimliği

Devamsızlık Maliyetinin Tıbbi Ödemelerin Dört Katından Fazla  

2011 Liberty Mutual İşyeri Güvenliği Endeksi, en çok engelleyici işyeri yaralanmalarının endüstriye doğrudan işçi tazminat maliyetleri olarak yılda 50 milyar dolara mal olduğunu belirtiyor.

Merkezi San Francisco, CA’da bulunan, kar amacı gütmeyen ulusal bir kuruluş olan Integrated Benefits Institute’a (IBI) göre, IBI’nin Tam Maliyet Çalışmasında işverenler için devamsızlığın tam maliyeti, ücret ikame ödemelerine devamsızlık eklenir.

 

Aslında, IBI, endüstri karşılaştırma gruplarında grup içi en iyi performansa sahip şirketlere kıyasla, işverenlerin ortalama olarak net gelirin yüzde 85’ini fazla fayda maliyetlerinde masaya bıraktığını belirtiyor.

 

Göreve Uygun Testi Nedir?

Neden Göreve Uygun Testi Seçmelisiniz?

İşe alınmadan önce yapılan göreve uygunluk testi, iş başvurusunda bulunan kişinin mevcut işe fiziksel uygunluğunu belirlemek için kullanılır. Testler, belirli iş işlevi için özel olarak tasarlanabilir ve tipik olarak önceden var olan yaralanmaları belirlemek için kullanılır.

Farkı Bilin: İlk Yardım Vs. Kayıtlı Bir Olay

İlk yardım

İlk yardım, hasta veya yaralı birisi için acil tıbbi tedavi olarak tanımlanır. Hasta daha eksiksiz tıbbi yardım bulamadan önce ilk yardım bakımı verilir.

Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), bir dizi ilk yardım hizmetini (veya ilk yardım bakım düzeyini) tanımlar. Bu ilk yardım hizmetlerinden daha fazlası olan tıbbi bakım, kaydedilebilir bir olay olabilir.

 

Kaydedilebilir Olay

OSHA 1904.7, kaydedilebilir bir olayın genellikle şu şekilde tanımlandığını belirtir:

ölüm,

işten uzak günler,

kısıtlı iş veya başka bir işe transfer,

ilk yardımın ötesinde tıbbi tedavi veya

bilinç kaybı.

Füzyon Osgb yetkinliği ve tecrübesiyle size en büyük desteği vermeye hazırdır. İletişim  bağlantımıza tıklayarak bizden 7/24 bilgi alabilirsiniz.

Youtube kanalımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın