Güvenlik ve sağlık işaretleri

 Güvenlik ve sağlık işaretleri

En yaygın zemin işaretleme araçlarından biri endüstriyel sınıf zemin bandıdır. Zemin işaretleme bandı için harika bir uygulama, insanları tesisinizde güvenli bir şekilde yönlendirmeye yardımcı olmaktır. Aynı alanda birlikte hareket eden forkliftler, endüstriyel araçlar ve yayalar için ayrı şeritler oluşturmak için zemin bandı kullanın. Çalışmaları tehlikeye karşı uyarmak için tehlikeli makinelerin çevresinde tehlike bandı kullanılabilir. Zemin bandı, koridorları işaretlemek ve “Girmeyin” bölgelerini belirlemek için de kullanılabilir.

 

Güvenlik ve sağlık işaretleri

 

Güvenlik ve sağlık işaretleri  /Zemin işaretleri aynı zamanda zemin işaretlerinin kullanımını da içerir. Zemin işaretleri, aynı bilgileri taşıyan diğer duvar işaretleri gibi olabilir. Bir zemin işareti seçeneğinde dur işaretleri, yol işaretleri, tehlike işaretleri, KKD işaretleri ve çok daha fazlasını bulabilirsiniz! Bazen işçiler güvenlik işaretlerine karşı “kör” hale gelebilirler. Bu, bir yıl boyunca her gün duvarda aynı güvenlik işaretini gördükleri ve beyinlerinin bunu ayarlamaya başladığı anlamına gelir. Ancak zemin işaretleri ile, bu hatırlatıcıları işyerine yerleştirmenin uygun maliyetli ve başarılı bir yolu olabilirler.

Zemin bandı, şekiller ve işaretler sektöre özel bir araç değildir ve her tür işyeri güvenlik programı sağlam bir zemin işaretleme stratejisinden faydalanabilir. Diğer departmanlarla birlikte çalışmak ve zemin işaretlemelerini uygulamak için bir plan geliştirmek, kaza ve yaralanma riskini önemli ölçüde azaltabilir. İlk adım, tesisiniz için doğru bandı bulmak ve çalışanlarla birlikte strateji oluşturmaya başlamaktır!

 

Güvenlik ve sağlık işaretleri

İş güvenliği yasalarına göre, işverenlerin güvenli bir çalışma ortamı yaratması ve sürdürmesi gerekmektedir. İşyerinin değerlendirilmesi ve güvenlik önlemlerinin uygulanması mükemmel bir ilk adımdır, ancak işçileri güvenli ve sağlıklı tutmak için çabalar sürdürülmelidir.

Tesis çevresinde görsel ipuçları bulundurmak, izlenmesi gereken güvenli uygulamaları hatırlatmaya yardımcı olabilir. Bunu yapmanın bazı yolları, çalışanlara ne zaman KKD giyeceklerini bildiren işaretler asmak, tehlikeli ekipmanı açıkça belirtmek için etiketler kullanmak veya işçilere güvenlik prosedürlerini hatırlatan posterler asmaktır. Zemin işaretleme, bir tesiste kullanılabilecek bir diğer görsel araçtır. Tehlikeli ekipmanı işaretlemek için zemin bandı kullanabilir veya yaya ve forklift trafiği için şeritler oluşturmak üzere endüstriyel zemin bandı yerleştirebilirsiniz.

 

Güvenlik Eğitimi

Güvenlik ve sağlık işaretleri

Eğitim aynı zamanda işyerinde güvenliği sağlamak için mükemmel bir stratejidir. Çalışanları güvenlik uygulamaları ve prosedürleri konusunda güncel tutmak ve yenilemek için yıllık veya yıl boyunca periyodik eğitim oturumları yapılmalıdır. Yeni işe alınanlar için de eğitim yapılmalıdır.

Tesisinizin güvenliğini sağlamanın bir başka yolu da bir güvenlik komitesi kurmaktır. Farklı seviyelerden ve farklı departmanlardan işçiler, emniyete adanmış bir komite oluşturmak için bir araya getirilmelidir. Komite, güvenlik uygulamalarını gözden geçirmek, güvenlik prosedürlerini değerlendirmek, sorunları değerlendirmek ve güvenlik çözümleri üzerine beyin fırtınası yapmak için aylık olarak toplanabilir. Aylık şirket toplantıları düzenliyorsanız, güvenlik komitesinin güvenlikle ilgili haberleri ve çalışan geri bildirimlerini paylaşmaya hazırlanmasını sağlayın. Bu şekilde, iş yeri güvenliği söz konusu olduğunda yöneticiler ve amirler aynı sayfada olabilir.

 

Her türlü soru ve önerileriniz için İletişime geçmek isterseniz burayı tıkayın.

YouTube knalımız için burayı tıklayınız