ISG Egitimleri

İSG Eğitimleri

İSG Eğitimleri  /İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri  amacı , içeriği nedir bu eğitimleri nereden alabilirsiniz gibi birçok konuya cevap verdiğimiz yazımızı ana hatlarıyla aşağıda görebilirsiniz.

 

Başlıklar

İSG Eğitimleri Amacı:

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Koruyucu ekipman kullanımından kazalarla mücadeleye kadar  (İSG), sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamının olmazsa olmazıdır.

Bir kuruluş içindeki çeşitli ihtiyaçlara ve rollere uyacak şekilde farklı seviyelerde çeşitli kurslar sunarak, sağlık ve güvenlik indüksiyonlarını toplam sağlık ve güvenlik yönetimine kadar destekliyoruz.

İster bir kuruluş içindeki riskleri, tehlikeleri ve rolleri ve sorumlulukları belirlemeyi öğrenmek ister güvenlik süreçleri ve prosedürlerinin uygulanmasını desteklemek olsun, Seviye 1 ila 3 kurslarımız operasyonel mükemmelliğe ulaşmak isteyenler için bir zorunluluktur.

İSG Eğitimleri Neden Önemlidir?

Temel olarak, bir şirketin en büyük varlığı çalışanlarıdır ve riskleri kontrol edememe, hastalık izni, sigorta maliyetleri ve üretkenlik kaybı yoluyla yüksek maliyetlere yol açabilir.İSGi eğitimi önemlidir çünkü ölüme veya yaralanmaya neden olabilecek riskler uygun şekilde kontrol edilmelidir. Çalışanları için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamakla ilgilidir.

Bunları Biliyor musunuz?

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

Dünya çapında tahminen 2,3 milyon insan her yıl işle ilgili kazalar veya hastalıklar yaşıyor ve bu da her gün 6000’den fazla ölümle ilgili. Dünya çapında senede takribik 440 milyon iş kazası ve 200 milyon işle ilgili  mağduriyet çeken insan vardır.. Yalnızca Birleşik Krallık’ta, işle ilgili ve yeni hastalık vakalarının yıllık maliyeti 15 milyar sterlindi.

Tutkumuzu, uzmanlığımızı ve liderliğimizi yansıtan kapsamlı bir sağlık ve güvenlik eğitimi paketi sunuyoruz. Bilgi ve becerilerini geliştirmelerine, riskleri azaltmalarına ve işyerlerini herkes için daha sağlıklı ve daha güvenli hale getirmelerine yardımcı olmak ve iş gününün sonunda evlerine güvenli bir şekilde ailelerine dönebilmeleri için insanları her yıl eğitiyoruz.

İSG Eğitimleri

İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası, iş güvenliğinin yönetimine ve işyerinde işbirliğine ilişkin ilkeleri tanımlar, ancak aynı zamanda uygulamaların uygulanmasında da özgürlük verir. Eğitim kurslarımız, iş güvenliğini mantıklı ve uygun hale getirmenize yardımcı olabilir. İş güvenliğinin amaçları, ilgili tarafların rol ve sorumlulukları, işbirliği ve nasıl organize edildiği gibi konuların yanı sıra iyi uygulama örneklerini ele alacağız.

durumu kontrol altına almak için iş sağlığı ve güvenliğine genel bir bakış

iş sağlığı ve güvenliğinin gelişmesini sağlamak için güncel bilgiler

akran desteği ve deneyimleri ve iyi uygulamaları paylaşmak için bir ağ

uzmanlarımızdan tavsiyeler ve iş sağlığı ve güvenliği yeterliliğinin geliştirilmesi için pratik örnekler.

 

 

Eğitim içeriği:

Is Sagligi ve Guvenligi Egitimleri

Genel iş sağlığı ve güvenliği kuralları

İşyerlerinde iş kazası ve meslek hastalıklarının nedenleri ve riskleri

Kaza, yaralanma ve hastalıklardan korunma esasları ve korunma tekniklerinin uygulanması

İş ekipmanlarının güvenli kullanımı

Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları

Mevzuat ve ilgili bilgiler

İş yerlerinde güvenli ortamlar ve sistemler oluşturmak

Kişisel koruyucu ekipman kullanımı

Ekran ekipmanı ile çalışma

Uyarı işaretleri

Kimyasal, fiziksel ve biyolojik maddelerden kaynaklanan riskler

Hijyen ve düzen

Yangın ve yangından korunma

Termal konfor koşulları

ergonomi

Elektrik, tehlikeler, riskler ve önlemler

İlk yardım / kurtarma

Eğitim Yöntemi:

Konuyla ilgili eğitim notları katılımcılara dağıtılır. Eğitim, katılımcılar tarafından uygulama örnekleri ile desteklenmektedir. Fuzyon OSGB İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Katılım Belgesi, eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılara verilmektedir.

Önkoşullar:

 

Herhangi bir ön koşul bilgi veya deneyim gerekli değildir.

Nasıl Başvurulur Veya Daha Fazla Bilgi Edinilir?

Başvuru yapmak, ücretsiz fiyat teklifi almak veya İSG Eğitim hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

 

İSG Eğitimleri ve diğer hizmetlerimiz hakkında Fuzyon Osgb İş sağlığı ve güvenliği İzmir sizin sorularınızı 7/24 cevaplamaktadır. Bize sormak istediğiniz konular hakkında İletişim bölümümüzü tıklayabilir ve bizlerle irtibat kurabilirsiniz.

 

Youtube kanalımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın